Chile a castigat Copa America

Duminica, 05 Iulie 2015, ora 01:47
12145 citiri

Chile a castigat sambata seara cea de-a 44-a editie a Copa America, dupa ce a invins-o in finala pe Argentina la penaltiuri, scor 4-1.

E pentru prima oara in istorie cand Chile castiga Copa America.

La Santiago din Chile, gazdele au jucat de la egal la egal cu nationala plina de vedete a Argentinei si au reusit sa se impuna la penaltiuri.

Fernandez, Vidal, Aranguiz si Sanchez au marcat pentru chilieni, in timp ce golul argentinienilor a fost marcat de Messi. Au ratat Higuain si Banega.

In finala mica, Peru a invins Paraguayul cu 2-0.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, evolutia scorului in finala Copei America dintre reprezentativa gazda Chile si Argentina.

Desfasurarea partidei:

Chile - Argentina 0-0

ora 01:47 - Chile castiga Copa America la penaltiuri, scor 4-1.

ora 01:36 - Scorul ramane 0-0 si dupa terminarea prelungirilor. Vom avea penaltiuri.

ora 00:58 - Scorul e egal dupa timpul regulamentar. Urmeaza doua reprize de prelungire.

ora 23:05 - A inceput partida.

echipele de start:

CHILE: Bravo - Isla, Medel, Silva, Beausejour - Aranguiz, Diaz, Vidal - Valdivia - Sanchez, Vargas.

ARGENTINA: Romero - Zabaleta, Otamendi, Demichelis, Rojo - Biglia, Mascherano, Pastore - Messi, Aguero, Di Maria.

INFO: Partida are loc la Santiago si poate fi urmarita in direct la TV pe Digi Sport 1.

INFO: In semifinale, Argentina a invins Paraguay cu 6-1, in timp ce Chile a trecut de Peru, scor 2-1.

Editia trecuta a Copei America a fost castigata de Uruguay.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Chile castigat Copa America, #LIVE finala Copa America, #LIVE finala Chile Argentina, #Chile Argentina finala Copa America , #stiri fotbal