Chile s-a calificat in finala Copa America

Marti, 30 Iunie 2015, ora 09:23
4516 citiri

Chile este prima finalista a editiei 2015 a Copei America, competitie pe care o gazduieste.

In semifinale, reprezentativa chiliana a trecut de supriza Peru cu scorul de 2-1.

Eduardo Vargas a deschis scorul in finalul primei reprize, dintr-o pozitie de offside. Alexis Sanchez a sutat foarte bine, balonul a lovit bara, iar Vargas a fost atent si a trimis in plasa.

In debutul partii secunde, acelasi Vargas a marcat din nou, insa de aceasta data golul i-a fost anulat pentru offside, desi se afla in pozitie regulamentara!

Peru a restabilit egalitatea dupa o ora de joc, atunci cand Medel a trimis in proprie poarta o centrare trimisa bine din banda dreapta.

Dupa numai patru minute, Vargas si-a incheiat reprezentatia cu un gol fabulos, marcand cu un sut de efect de la peste 20 de metri.

Peru a evoluat in inferioritate numerica din minutul 20, atunci cand Zambrano a fost eliminat.

Cealalta finalista se va decide in noaptea de marti spre miercuri, dupa disputarea semifinalei dintre Argentina si Paraguay.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Copa America 2015 finala, #Chile finala Copa America, #Chile Peru Copa America rezultat , #stiri fotbal