Claudiu Keseru, alte trei goluri marcate in campionatul bulgar de fotbal

de Dan Alexandru
Duminica, 04 Noiembrie 2018, ora 21:57

Ludogorets Razgrad a castigat in deplasarea de la Etar Veliko Tarnovo, scor 4-1, iar Claudiu Keseru a fost din nou cel mai bun jucator al campioanei Bulgariei, cu un hattrick.

Romanul a deschis scorul in minutul 21 cu o scarita peste portar, Marcelinho a majorat diferenta, iar inainte de pauza, Keseru a mai punctat o data.

Dupa revenirea de la cabine, romanul si-a incheiat hattrickul si a stabilit scorul final, de 4-1.

La 31 de ani, fostul stelist Keseru e golgheter in Bulgaria cu 13 goluri marcate, la egalitate cu Kostov de la Levski.

In clasament, Ludogorets e pe primul loc in campionat, cu 35 de puncte, la o lungime in fata urmaritoarei Levski.