Claudiu Keseru, gol dupa gol in Bulgaria

de Dan Alexandru
Duminica, 30 Septembrie 2018, ora 11:46

Atacantul roman Claudiu Keseru pare in mare forma, bifand sambata seara doua goluri si o pasa de gol la gruparea unde evolueaza in Bulgaria, Ludogorets Razgrad.

Fostul stelist a facut spectacol in etapa cu numarul 10 din Bulgaria, in partida castigata de Ludogorets cu 5-1 in fata lui Cherno More.

In minutul 47, romanul a marcat primul gol dupa o preluare frumoasa si un sut de la 11 metri, el stabilind apoi scorul final al partidei in minutul 71, cu un sut perfect la vinclu, de la 17-18 metri. Pasa de gol a venit la prima reusita a jocului, in minutul 12, pentru Wanderson.

La gazde, Moti si Keseru au fost titulari si integralisti (primul primind si un cartonas galben in minutul 88), iar fostul dinamovist Mahlangu a intrat pe teren din minutul 74. Fundasul roman Dragos Grigore, accidentat, nu a fost inclus in lot.

Ludogorets are 23 de puncte si e pe locul 2 in Bulgaria, la 2 puncte in spatele liderului Levski.

In acest sezon, Keseru a bifat 7 goluri in 18 partide disputate in Bulgaria.