Claudiu Keseru, pe val in Bulgaria. A marcat de doua ori si a oferit o pasa de gol

de Dan Alexandru
Duminica, 18 Februarie 2018, ora 16:15

Atacantul roman Claudiu Keseru pare sa-si fi revenit in forma de pe timpuri la Ludogorets Razgrad in Bulgaria, el marcand duminica in campionatul de la sud de Dunare.

Romanul a deschis scorul in minutul 24 al partidei cu Slavia Sofia, dar oaspetii au egalat in minutul 33. Un minut mai tarziu, fostul stelist a marcat din nou, iar in minutul 37, Keseru a pasat decisiv la golul de 3-1 punctat de Anicet.

Ludogorets este lidera Bulgariei la acest scor, avand 51 de puncte dupa 21 de etape, unul peste rivala TSKA Sofia.

Scorul s-a facut 4-1 dupa pauza, dupa golul reusit de Wanderson in minutul 52.

Keseru joaca din 2015 in Bulgaria, strangand pana acum 73 de meciuri, cu 49 de goluri marcate.

Doar Keseru a jucat in acest meci pentru Ludogorets, Moti nefiind in lot, fiind accidentat.