Keseru, gol si pasa de gol in Bulgaria

Luni, 03 Octombrie 2016, ora 10:31
2304 citiri

Atacantul roman Claudiu Keseru a contribuit cu un gol si o pasa de gol la victoria formatiei Ludogoret Razgrad, scor 3-1 cu Naftex Burgas, duminica, pe teren propriu, in etapa a noua a campionatului de fotbal al Bulgariei.

Keseru a oferit pasa decisiva la primul gol al campioanei, reusit de Wanderson (13), si a "inchis tabela", in minutul 70. Pentru Ludogoret a mai marcat Sasha (56), in timp ce golul oaspetilor a fost reusit de Nikolai Diulgherov (47), fost jucator la Ludogoret.

Keseru a jucat tot meciul la echipa gazda, in timp ce fundasul Cosmin Moti, care la mijlocul saptamanii a ratat un penalty cu PSG, in Liga Campionilor (1-3), a ramas pe banca de rezerve. Keseru are 4 goluri marcate in cele 6 etape in care a jucat in acest sezon la Ludogoret.

Pentru Naftex a jucat si fundasul roman Sergiu Homei, care a primit un cartonas galben in minutul 90.

TSKA Sofia, echipa antrenata de Edi Iordanescu, a remizat in deplasare cu Botev Plovdiv, 0-0.

In clasament, pe primul loc se afla Levski Sofia, cu 23 puncte, urmata de Ludogoret, 19 puncte (8 jocuri), Dunav 2010 Ruse, 17p, TSKA Sofia, 17p.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...