Keseru, gol si pasa de gol in Bulgaria

Luni, 03 Octombrie 2016, ora 10:31
2304 citiri

Atacantul roman Claudiu Keseru a contribuit cu un gol si o pasa de gol la victoria formatiei Ludogoret Razgrad, scor 3-1 cu Naftex Burgas, duminica, pe teren propriu, in etapa a noua a campionatului de fotbal al Bulgariei.

Keseru a oferit pasa decisiva la primul gol al campioanei, reusit de Wanderson (13), si a "inchis tabela", in minutul 70. Pentru Ludogoret a mai marcat Sasha (56), in timp ce golul oaspetilor a fost reusit de Nikolai Diulgherov (47), fost jucator la Ludogoret.

Keseru a jucat tot meciul la echipa gazda, in timp ce fundasul Cosmin Moti, care la mijlocul saptamanii a ratat un penalty cu PSG, in Liga Campionilor (1-3), a ramas pe banca de rezerve. Keseru are 4 goluri marcate in cele 6 etape in care a jucat in acest sezon la Ludogoret.

Pentru Naftex a jucat si fundasul roman Sergiu Homei, care a primit un cartonas galben in minutul 90.

TSKA Sofia, echipa antrenata de Edi Iordanescu, a remizat in deplasare cu Botev Plovdiv, 0-0.

In clasament, pe primul loc se afla Levski Sofia, cu 23 puncte, urmata de Ludogoret, 19 puncte (8 jocuri), Dunav 2010 Ruse, 17p, TSKA Sofia, 17p.

Dilema preotului care vrea să candideze pentru primăria Sucevei. "Va trebui să aleagă între cariera politică și preoție"
Partidul Alianța pentru Unirea Românilor Suceava a ales un preot să candideze pentru funcția de primar al municipiului Suceava. Cătălin Axinte este preot slujitor la Biserica Sf. Mina din...
Kelemen Hunor, convins că pe listele UDMR au semnat și români: ”După 9 iunie vom avea 200 de primari”
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat joi, 18 aprilie, la Cluj-Napoca, după şedinţa Consiliului Permanent al Uniunii, că este convins că listele UDMR pentru alegerile locale au fost...