Uruguay spulbera Tahiti si trece in semifinale

Duminica, 23 Iunie 2013, ora 23:55
2760 citiri

Uruguay a depasit minuscula formatie din Tahiti cu scorul de 8-0, in ultima etapa a grupei B din cadrul Cupei Confederatiilor, calificandu-se in careul de asi al competitiei, acolo unde va intalni Brazilia.

Cele opt goluri au fost marcate de: Hernandez patru reusite (minutele 2, 24, 45 si 67, ultimul din penalti), Luis Suarez doua goluri (minutele 82 si 90), Perez (minutul 27) si Lodeiro, minutul 61.

Cu aceasta victorie, Uruguay ocupa locul 2 in aceasta grupa B, dupa Spania, urmand sa joace impotriva Braziliei, pe 26 iunie, de la ora 22, in semifinalele Cupei Confederatiilor.

Meciul este o reeditare a finalei Cupei Mondiale din 1950, una de trista amintire pentru brazilieni, care au pierdut acea finala pe teren propriu cu 2-1, pe celebrul stadion Maracana.

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#uruguay spulbera tahiti, #meci cronica cupa confederatiilor, #uruguay semifinale calificare tahiti , #stiri fotbal