Cupa Ligii: Chiajna se califica in semifinale dupa o victorie foarte norocoasa

Miercuri, 14 Octombrie 2015, ora 20:07
1999 citiri

Concordia Chiajna este prima semifinalista a editiei 2015/2016 din Cupa Ligii, ilfovenii obtinand o victorie foarte norocoasa in sferturi.

Chiajna s-a impus cu scorul de 1-0 in fata celor de la ASA Targu Mures, unicul gol al meciului fiind, de fapt, un autogol.

Intalnirea de la Chiajna a inceput cu o bara a gazdelor, balonul trimis bine cu capul de Madeira izbind transversala. Mingea i-a revenit jucatorului ilfovenilor, care a sutat insa peste poarta.

Un sfert de ora mai tarziu, acelasi Madeira l-a faultat in propriul careu pe Voiculet, iar arbitrul a dictat penalti pentru ASA. Ousmane N'Doye a ratat insa lovitura de la 11 metri, sutand peste transversala.

Unicul gol al meciului a fost inscris in minutul 37, atunci cand portarul Viciu a iesit gresit la un balon inalt, care l-a lovit apoi pe Balaur si a intrat in poarta.

In finalul primei reprize, ASA a avut si ea o bara, Luis Pedro scuturand transversala cu un sut superb.

A fost si ultima faza importanta, Chiajna reusind sa se mentina in avantaj pana la final.

ECHIPELE DE START

Chiajna: Fl. Iacob - Barboianu, Mamele, Tincu, Bucurica - Giurgiu, Madeira - Gradinaru, Purece, Lazar - Raducanu

Antrenor: Cornel Talnar

Rezerve: Matache - Sirghi, N. Ion, Pana, Pena, Dina, Rasdan

ASA: Viciu - Golanski, Ivan, Balaur, Velayos - Gorobsov, N'Doye - Hanca, Voiculet, Pedro - Axente

Antrenor: Cristiano Bergodi

Rezerve: Fejer - Candrea, Brandan, Muresan, Kortzorg, Manolov, Costa

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...