Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dorin Rotariu marcheaza primul sau gol in Kazahstan

Sambata, 30 Martie 2019, ora 16:50
2303 citiri

Atacantul roman Dorin Rotariu a marcat primul sau gol pentru noua sa echipa FC Astana din Kazahstan.

Tanarul jucator roman de 23 de ani a inscris in deplasarea cu Jetisu Taldikorgan, meci castigat cu scorul de 2-0.

Partida a facut parte din a treia etapa a campionatului kazah de fotbal. Ancici a marcat primul in minutul 26, iar Rotariu a punctat putin dupa pauza, in minutul 58.

Fostul jucator de la Poli Timisoara, Dinamo sau Brugges a fost titular si inlocuit in minutul 87.

Astana e lidera din campionat cu 9 puncte din 9 posibile, fiind singura formatie din Kazahstan cu 3 victorii din tot atatea partide.

Dorin Rotariu s-a transferat surprinzator la Astana la finalul lunii februarie, desi romanul avusese o intelegere cu Arminia Bielefeld, liga a doua germana si mai fusese dorit si de o grupare si din prima liga portugheza.

Brugges l-a vandut in Kazahstant pentru un milion de euro.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#Dorin Rotariu prim gol marcat Kazahstan, #Dorin Rotariu prim gol pentru FC , #stiri fotbal