Florin Andone a facut un meci mare pe terenul lui Real Madrid

Duminica, 11 Decembrie 2016, ora 08:01
13649 citiri

Florin Andone a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai lui Deportivo la Coruna in infrangerea suferita pe terenul lui Real Madrid, scor 2-3.

Internationalul roman a continuat forma buna din ultima perioada si a creat practic cele doua goluri ale echipei sale.

Real a deschis scorul in minutul 50 prin Morata, insa Deportivo a egalat in minutul 63 prin Joselu, dupa ce Andone i-a furat mingea lui Casemiro la marginea careului advers.

Peste doar doua minute, Andone a centrat ideal in fata portii, iar Joselu a facut 2-1.

Romanul i-a naucit pe Pepe si Ramos cu un pressing incredibil, dar a fost scos de pe teren in minutul 75. O miscare ce s-a dovedit a fi proasta, intrucat Real s-a napustit peste Deportivo din acel moment si a reusit sa intoarca rezultatul.

Mariano a facut 2-2 in minutul 84, cu umarul, iar Ramos a adus victoria in prelungiri cu o lovitura de cap superba.

Dupa acest rezultat, Real Madrid ramane prima, cu 37 de puncte, sase peste Barcelona.

Deportivo este pe 16, cu 13 puncte in 15 etape.