Florin Andone, inger si demon in Primera Division (Video)

Joi, 09 Aprilie 2015, ora 10:25
2495 citiri

Florin Andone a fost in centrul atentie in intalnirea pe care echipa sa, Cordoba CF, a disputat-o in deplasare la Deportivo la Coruna, scor 1-1.

Atacantul roman a deschis scorul in minutul 55, dupa ce a preluat excelent in careu si l-a invins pe portarul advers cu un sut prin alunecare.

In minutul 87, Andone a marcat din nou, dar de aceasta data in propria poarta, la un corner al gazdelor.

5 goluri a marcat Andone in acest sezon din Primera Division.

Echipa sa, Cordoba, ocupa ultimul loc in clasamentul primei ligi din Spania, cu sanse foarte mici de a se salva de la retrogradare.

Vezi cele doua goluri marcate in intalnirea dintre Deportivo la Coruna si Cordoba:

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...