Fostul stelist Andrei Prepelita, debut cu gol in Rusia, la noua sa echipa FK Rostov (Video)

de Dan Alexandru
Sambata, 10 Septembrie 2016, ora 09:24

Fostul mijlocas stelist Andrei Prepelita a debutat perfect in Rusia, la FK Rostov echipa la care s-a transferat dupa aventura din Bulgaria, acolo unde a evoluat la Ludogorets Razgrad, alaturi de alti doi romani, Cosmin Moti si Claudiu Keseru.

Prepelita a marcat golul victoriei echipei sale, scor 2-1 in meciul cu Sovetov Samara, gol marcat in minutul 59.

Olteanul a fost titular la echipa in galben si a fost inlocuit apoi in minutul 81.

Tot la Rostov, a evoluat titular, fiind si integralist, fostul capitan de la Dinamo, Miha Mevlija.

Rostov este acum pe 4 in Rusia, cu 10 puncte acumulate in 6 etape, la egalitate cu Terek, de pe 3, care are un meci mai putin.

La Terek Groznii evolueaza doi romani, e vorba de Gabi Torje si de Gicu Grozav.