Germania, victorie la limita la Cupa Confederatiilor

Luni, 19 Iunie 2017, ora 20:15

Germania, campioana mondiala in exercitiu, a debutat cu o victorie la limita la Cupa Confederatiilor.

Nemtii au trecut cu scorul de 3-2 de reprezentativa Australiei intr-o partida din Grupa B.

Stindl a deschis scorul in minutul 5, el reluand cu un sut din centrul careului, din pasa lui Brandt.

Rogic a redus din diferenta in minutul 41, avand noroc ca balonul sa ii revina dupa ce in prima faza a sutat intr-un adversar, insa nemtii au intrat in avantaj la cabine dupa ce Draxler a transformat un penalti in minutul 44.

Leon Goretzka a dus scorul la 3-1 in debutul partii secunde, cu un sut sub transversala din interiorul careului, iar Juric a stabilit scorul final in minutul 56, la capatul unei faze in care un australian a deviat balonul cu mana.

Dupa prima etapa, Chile si Germania conduc Grupa B, ambele cu cate o victorie.