Inca un gol marcat de Razvan Marin in Belgia (Video)

Duminica, 24 Decembrie 2017, ora 10:15
2295 citiri

Fotbalistul roman Razvan Marin are o perioada foarte buna in Belgia, ajungand deja la cota doua goluri marcate in acest sezon.

Sambata seara, Standard Liege a remizat cu cei de la Saint Truidense, scor 1-1, iar singura reusita a gazdelor a venit de la fiul lui Petre Marin, care are 3 goluri marcate in Belgia in luna decembrie, in decurs de 16 zile, dupa ce a punctat si in Cupa.

Marin a marcat in minutul 85 pentru 1-0, dupa ce a trimis mingea printre doi adversari, imparabil pentru portarul advers:

Din pacate pentru Standard, Truidense a egalat in minutul 90 prin Bezus, care a reusit un gol direct din corner.

Dupa acest egal, Liege e pe 8 cu 26 de puncte, in timp ce Truidense e pe 6 cu 29 de lungimi, loc 6 care e ultimul calificabil in play-off.

Tot sambata, gruparea condusa de Mircea Rednic, Mouscron, a trecut de Waregem cu 2-1, dupa o pasa de gol oferita de Dorin Rotariu:

Dorin Rotariu, pasa de gol intr-o noua victorie a trupei lui Mircea Rednic in Belgia

Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#gol marcat de Razvan Marin Video, #nou gol Belgia Razvan Marin, #Marin gol pentru Standard Liege , #stiri fotbal