Inca un gol splendid marcat de Alex Mitrita in Statele Unite (Video)

Duminica, 26 Mai 2019, ora 09:10
5022 citiri

Alexandru Mitrita a marcat un nou gol in Statele Unite, al treilea pe care fostul jucator al Craiovei il reuseste in MLS, in tricoul celor de la New York City.

Fostul star de la Universitatea Craiova a reusit un gol minunat in partida cu cei de la Chicago Fire, meci terminat cu un scor egal, scor 1-1.

Mitrita a inceput partida ca titular si a marcat golul egalarii in minutul 40. El a primit o pasa in jumatatea adversa si a trimis un sut imparabil de la circa 20 de metri:

Romanul a stat pe teren pana in minutul 90, fiind inlocuit apoi cu Tajouri. El a fost ales de catre fanii echipei din New York jucatorul acestei partide.

NY FC are o forma extraordinara in aceasta perioada, fiind neinvinsa din 30 martie, reusind in acest rastimp 4 victorii si 4 egaluri.

Alex Mitrita nu a fost convocat de Cosmin Contra pentru dubla nationalei Romaniei din luna iunie cu Norvegia si Malta, desi se afla pe lista preliminara a selectionerului, anuntata initial.

Pentru Chicago, in meciul de mai sus, a marcat Sapong, in minutul 28. In clasament, echipa fostului oltean se afla pe locul 6 in conferinta de Est, pe loc de calificare in play-off, cu 19 puncte. Chicago e pe 8, cu 17 lungimi, prima sub linie.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Alex Mitrita nou gol splendid in, #gol superb Mitrita SUA New York, #al treilea gol Mitrita MLS Video , #stiri fotbal