Ionut Radu, liderul nationalei Romaniei de tineret, pe val in poarta lui Genoa

Duminica, 30 Septembrie 2018, ora 20:45
4001 citiri

Vedeta si liderul nationalei Romaniei la tineret, Under 21, portarul Ionut Radu face senzatie in continuare la Genoa, bifand un nou meci si o noua victorie in campionatul italian de fotbal.

Aflat pentru a doua oara intre buturile formatiei sale Genoa, in deplasarea la Frosinone, Ionut Radu a incasat doar un gol din penalti, genovezii castigand cu 2-1.

Piatek a adus victoria oaspetilior cu dubla sa in minutele 33 si 36, iar Ciano a fost cel care a transformat lovitura de la punctul cu var in minutul 41.

Genoa este pe locul 7 cu 12 puncte dupa aceasta victorie.

Radu a debutat in actualul sezon din Serie A chiar la mijlocul acestei saptamani, in victoria de acasa a celor de la Genoa cu Chievo, scor 2-0.

Fostul goal-keeper de la Steaua si Dinamo a avut o parada spectaculoasa in minutul 6, el fiind transferat de ros-albastri in aceasta vara de la Inter pentru suma de 9 milioane de euro.

Cu Radu titular in toata campania de calificare, Romania mai are 4 puncte de facut in 2 meciuri acasa cu Tara Galilor si Liechtenstein, pentru a se califica la un European pentru prima data dupa 20 de ani. El a aparat un penalti in minutul 99 in deplasarea din Portugalia acum doua etape, moment crucial pentru clasamentul acestei grupe.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Ionut Radu portar pe val in, #Ionut Radu doua victorii in poarta , #stiri fotbal