Keseru, nechemat la nationala, in mare forma la Ludogorets. A marcat doua goluri in Bulgaria

de Dan Alexandru
Duminica, 10 Septembrie 2017, ora 14:24

Claudiu Keseru se afla in mare forma in campionatul din Bulgaria, acolo unde evolueaza pentru Ludogorets Razgrad, marcand gol dupa gol chiar daca este ignorat constant de selectionerul Christoph Daum.

Keseru a marcat in ultima victorie a lui Ludogorets, 4-0 cu Slavia Sofia, punctand de doua ori si bifand si o pasa de gol, dupa ce nu a fost convocat de Daum pentru jocurile cu Armenia si Muntenegru.

Romanul a marcat in minutele 4 si 20, al doilea gol venind din penalti.

In minutul 49, Keseru a oferit si o pasa de gol pentru Vura. El a fost inlocuit in minutul 71 cu Juninho, care a si marcat in minutul 75 ultimul gol al partidei.

In clasament, Ludogorets este pe locul 2, cu 18 puncte, la doar un punct in spatele liderului TSKA Sofia.