Liga 1: Bistrita a remizat "acasa" cu Gaz Metan Medias

Joi, 05 Mai 2011, ora 17:16
1032 citiri

Gloria Bistrita si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 0-0, partida din etapa a 31-a a Ligii 1.

Gazdele, aflate in lupta pentru evitarea retrogradarii, au inceput mai bine meciul iar Plesca a fost pus serios la munca inca din primele minute. Bistritenii puteau deschide scorul inca din minutul 14, atunci cand oaspetii au scapat fara gol dupa o serie de baloane trimise foarte periculos in careu.

Brazilianul-minune al Mediasului, Eric de Oliveira, a amenintat pentru prima data poarta lui Albut in minutul 34, atunci cand sutul sau a trecut la o palma de bara.

In partea secunda, oaspetii au fost ceva mai periculosi, visul lor de a juca in Europa League fiind, se pare, mai mare decat cel de a evita retrogradarea al gazdelor.

Cea mai mare ratare din acest sezon ii apartine lui Tudose, bistriteanul "reusind" sa trimita peste poarta din nici un metru, dupa o recentrare buna a lui Szukala. Acelasi Szukala avea sa fie eliminat 10 minute mai tarziu, dupa ce a oprit un contraatac initiat de Litu. Gazul putea da lovitura in finalul partidei, insa Tudose a reparat o greseala mare in defensiva Gloriei.

ECHIPELE:

Gloria Bistrita: Albut - Achim, Szukala, Nastase, Velcovici - C. Petre, Nalati, Bajenaru, Anton, Curtuius - Keita.

Rezerve: Irimia, Tudose, Marginean, Saceanu, Mandea, Costache, Pasenciuc.

Antrenor: Nae Manea.

Gaz Metan: Plesca - Hoban, Akaki, Vukadinovici, Buzean - A. Muntean, Kubala, Eric, Bozesan, Pirvulescu - Bawab.

Rezerve: Vitca, Dudita, Miclea, D. Roman, Litu, Fl. Bratu.

Antrenor: Cristi Pustai.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...