Liga 2: Dunarea Calarasi este la un singur punct de o promovare istorica

Duminica, 29 Aprilie 2018, ora 14:46
4156 citiri

Trupa condusa de Dan Alexa in Liga 2, Dunarea Calarasi, a mai bifat o victorie in liga secunda si este la doar un singur punct de o promovare istorica in Liga 1.

Dunarea a trecut in deplasare cu 2-1 de Luceafarul Oradea, chiar daca a avut un om in minus din minutul 60, cand Valentin Alexandru a fost eliminat.

Alexandru marcase pentru 1-0 din penalti in minutul 4, Rusu egalase tot din lovitura de la punctul cu var in minutul 58, pentru ca golul decisiv sa fie adus de Kanda in minutul 78, dupa o lovitura libera splendida de la 25 de metri.

Iata rezultatele zilei de duminica:

Chindia Targoviste - Academica Clinceni 1-0 (Florea 28')

Luceafarul Oradea - Dunarea Calarasi 1-2 (Rusu 58' - penalti / Alexandru 4' - penalti, Kanda 78')

Calarasi e lidera Ligii 2 cu 80 de puncte, 3 peste Sibiu si mai are nevoie runda viitoare doar de un egal pentru a promova in premiera pe prima scena a fotbalului romanesc.

Chindia este pe 3, loc de baraj cu Liga 1, avand 7 puncte peste locul 4 ocupat de FC Arges.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Dunarea Calasi aproape de promovare, #rezultate duminica Liga 2, #Calarasi la un punct de Liga , #stiri fotbal