Liga 2: Rezultatele meciurilor de duminica. Remiza in derbiul foarte asteptat dintre FC Arges si Petrolul

Duminica, 17 Noiembrie 2019, ora 13:54
4659 citiri

FC Arges si Petrolul s-au anihilat in cel mai asteptat meci al zilei din Liga 2, in runda curenta a sezonului competitional 2019/2020.

A fost 1-1 intre cele doua formatii de mare traditie din fotbalul romanesc, cu 6 titluri de Liga 1 in vitrina, intr-un meci care trebuia sa se dispute sambata, dar nu s-a putut din cauza cetii.

In prima partida a zilei de duminica, fosta lidera CS Mioveni a mai facut un pas gresit, in deplasarea de la Concordia Chiajna, scor 1-1 in etapa cu numarul 18 din acest sezon competitional.

Oaspetii au deschis scorul prin Balint in minutul 15, iar trei minute mai tarziu Stanica a egalat pentru Concordia, stabilind si scorul final.

In derbiul zilei, golurile au fost marcate de Blejdea pentru Arges in minutul 10 si de Arnautu in minutul 57 pentru elevii lui Stoican.

Tot duminica vor mai avea loc doua meciuri, de la ora 14 Metaloglobus versus UTA, iar de la 16.30 avem Turris Turnu Magurele - U Cluj.

UTA si Mioveni au acum 31 de puncte, iar Petrolul este pe locul 3 cu 29 de lungimi.

FC Arges ocupa abia locul 7, cu 26 de puncte, la egalitate de puncte cu Metaloglobus.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#remiza derbi asteptat FC Arges Petrolul, #doar egal derbi Arges Petrolul, #Liga 2 rezultate meciuri duminica , #stiri fotbal