Ludogorets, in mare criza. Keseru a ratat un penalti si bulgarii au mai bifat o infrangere (Video)

de Dan Alexandru
Duminica, 05 August 2018, ora 12:31

Dupa eliminarea din preliminariile Champions League, lucrurile merg din rau in mai rau pentru trupa romanilor Keseru, Moti si Grigore, Ludogorets Razgrad.

Sambata, gruparea in alb si verde a fost invinsa pe teren propriu, scor 0-1, de echipa Lokomotiv Plovdiv, in runda cu numarul 3 din Bulgaria.

Singurul gol a fost inscris de Mihajlevici, in minutul 86, asta dupa ce romanul Claudiu Keseru a ratat un penalti la 0-0, in minutul 48, dupa cum puteti urmari VIDEO pe acest link.

Moti si Keseru a fost integralisti la gazde, primul primind un cartonas galben in minutul 34.

Dragos Grigore nu a fost inclus in lot.

Echipa din Razgrad, campioana en-titre a Bulgariei, e pe abia pe 7 in clasament, cu doar 4 puncte in 3 etape.

In aceasta saptamana, echipa cu 3 romani a fost eliminata din turul II preliminar Champions League de maghiarii de la Videoton.