Mare surpriza in Rusia, in cadrul preliminariilor pentru EURO 2016

Duminica, 12 Octombrie 2014, ora 21:44
5006 citiri

Etapa cu numarul 3 din cadrul preliminariilor pentru EURO 2016, turneu final care va avea loc peste doi ani in Franta, a inceput duminica, prezentand chiar din prima zi o mare surpriza.

Astfel, Rusia a remizat doar pe teren propriu cu Republica Moldova, scor 1-1. Dzyuba a marcat din penalti in minutul 73 pentru 1-0, dar un minut doar mai tarziu, Epureanu egala la unu si stabilea scorul final.

Rusia si Moldova fac parte din Grupa G a preliminariilor. Gazdele au 5 puncte dupa 3 jocuri, in timp ce vecinii nostri au bifat primul lor punct in aceste preliminarii.

In aceeasi zi, duminica, Austria a invins in aceeasi grupa pe Muntenegru, scor 1-0. Austriecii sunt liderii grupei cu 7 puncte. Din grupa G mai fac parte Suedia si Liechtenstein.

In alte doua meciuri ale zilei de duminica, Anglia a invins Estonia cu 1-0 la Tallin, in timp ce Ucraina a dispus acasa de Macedonia, scor 1-0.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#mare surpriza duminica preliminarii, #rusia egal doar cu moldova, #rusia moldova cronica euro 2016 , #stiri fotbal