Mare surpriza in Serbia! Partizan, rezultat neasteptat cu o echipa modesta

Duminica, 02 August 2015, ora 09:33
2742 citiri

Partizan Belgrad a jucat si ea sambata, in ultima partida inainte de returul cu Steaua, din cadrul turului III preliminar UEFA Champions League.

Spre deosebire de campioana Romaniei, care a invins cu 1-0 la FC Botosani, Partizan a avut parte de o surpriza neplacuta. Asemanator lui Mirel Radoi, si antrenorul celor din Belgrad, Zoran Milinkovic a odihnit 10 titulari, insa a pierdut jocul cu mult mai modesta Novi Pazar, scor 2-3.

Nikola Trujici (minutul 12) si Nemanja Kojici (minutul 45) au marcat pentru Partizan, iar gazdele de la Pazar au ratat si un penalti. Partizan a condus cu 1-0 si a egalat la 2 pana in pauza, insa golul decisiv a venit in minutul 71.

Iata echipa folosita de Milinkovici: Z. Zivkovici - Stevanovici, Ostojici, Cirkovici, Bogosavac - Lukici, Ilici, Ninkovici - Grbici (Glavcici '57), Trujici (Golubovici '71), Kojici (Saponjici '76).

Dupa 3 etape in Serbia, Partizan e pe 2 cu 6 puncte, la egalitate cu Javor si la 3 puncte in spatele lui Borac.

Returul cu Steaua va avea loc miercuri la 21.30 si va fi in direct pe Ziare.com.

Piedone, despre „mazilirea doctorului Cârstoiu” de către Coaliție: „Blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor Dan”
Candidatul PUSL la Primăria Capitalei, Cristian Popescu Piedone, a declarat marţi, 23 aprilie, că mazilirea doctorului Cârstoiu este blat politic prin care PSD şi PNL îl susţin pe Nicuşor...
Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
#partizan pierde in serbia, #rezultat neasteptat partizan serbia, #infrangere partizan inainte de duel steaua , #stiri fotbal