Maxim, erou in Germania

Sambata, 23 Mai 2015, ora 19:00
6010 citiri

Alexandru Maxim a contribuit serios sambata la salvarea de la retrogradare a echipei sale, VfB Stuttgart.

Mijlocasul roman a inceput partida cu Paderborn pe banca de rezerve, insa a fost trimis in teren in minutul 69 al meciului.

Dupa numai 3 minute, Maxim a pasat decisiv pentru Ginczek, iar acesta a marcat golul victoriei.

2-1 a fost scorul partidei, iar Stuttgart s-a salvat de la retrogradare in ultima etapa.

Alexandru Maxim (25 de ani) joaca la Stuttgart din 2013, cand a fost adus cu 1.5 milioane de euro de la Pandurii.

Sezonul acesta, Maxim a jucat 26 de meciuri in Bundesliga, reusind doua goluri si 6 asisturi.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Alexandru Maxim salvare retrogradare, #Alexandru Maxim Stuttgart , #stiri fotbal