Meci fabulos pentru Florin Andone in Spania! Trei goluri marcate de roman

Duminica, 03 Aprilie 2016, ora 14:18
4356 citiri

Atacantul roman Florin Andone s-a dezlantuit din nou in Spania, in Segunda Division, acolo unde evolueaza pentru echipa Cordoba, fosta trupa de prima divizie.

In meciul din runda curenta, pe care Cordoba l-a avut de disputat cu Gimnastic Tarragona, Andone, nascut la Botosani, a marcat o dubla in rastimp de doar trei minute.

A fost 3-2 la pauza pentru Cordoba, dupa golurile marcate de Andone in minutele 41 si 44, Rios si Caballero pasand decisiv pentru atacantul nascut in Romania.

In partea secunda, Andone a mai marcat o data, in minutul 80, pentru 4-3.

Romanul a ajuns deja la cota 16 goluri marcate in Segunda, in acest sezon, acest meci fiind foarte important pentru echipa sa, avand in vedere ca Tarragona este o rivala pentru promovare.

Din pacate, scorul final a fost 4-4, cu un gol marcat de Gimnastic in minutul 86 din penalti. In clasament, Tarragona e pe 3 cu 52 de puncte, in timp ce Cordoba ramane pe 5, cu 48 de lungimi.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Andone doua goluri 3 minute, #Andone gol dupa gol Cordoba, #Andone reusite fabuloase Spania , #stiri fotbal