Meci nebun in campionatul Turciei. Fosta echipa a lui Bourceanu a condus cu 3-0, dar a pierdut incredibil (Video)

Sambata, 23 Septembrie 2017, ora 09:24
3281 citiri

Fosta echipa a lui Alexandru Bourceanu din campionatul turc de fotbal, Trabzonspor, a avut parte de un meci nebun in runda curenta de campionat, in etapa cu numarul 6.

Trabzon a condus cu 3-0 pe Alanya in minutul 32, dupa golurile marcate de Kucka si o dubla Yilmaz, minutele 21 si 32, ultimul gol venind din penalti.

Alanyaspor nu a cedat insa si a sperat pana la capat, obtinand in partea secunda o victorie pe care nimeni nu o mai astepta.

Wagner Love, fostul star de la TSKA Moscova, a punctat prima data in prelungirile primei parti, pentru 1-3. Apoi, Fernandes a facut 2-3 in minutul 55. La acest scor, din nou Wagner Love si-a facut aparitia, marcand alte doua goluri, ambele din penalti, in minutele 68 si 82.

Wagner a facut senzatie in fotbalul european la TSKA, intre 2004-2012, marcand 79 de goluri in 158 meciuri.

Alex Bourceanu, fost capitan al Stelei, a jucat intre 2014-2016 la Trabzonspor, bifand insa doar 12 partide oficiale.

Alanya urca pe 11 in Turcia dupa acest succes, cu 7 puncte, iar Trabzon este pe 9 cu 8 puncte.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#meci nebun fosta grupare Bourceanu Turcia, #Trabzon meci nebun Video Alanya, #Trabzon pierde Turcia meci drama Alanya , #stiri fotbal