Meci nebun in Coreea, care ne-a adus aminte de Dinamo - Foresta. Gazdele au intors de la 0-4 (Video)

Duminica, 23 Iunie 2019, ora 17:55
4211 citiri

Un meci complet nebun a avut loc in prima liga din Coreea de Sud, intre Gangwon si Pohang Steelers, joc care ne-a amintit de desfasurarea partidei dintre Dinamo Bucuresti si Foresta, pe timpuri.

Gazdele de la Gangwon au fost conduse clar inca din minutul 57, scor 0-4, dupa goluri marcate de Wanderson un hattrick si Hyun, dar nebunia a inceput cu adevarat din minutul 71.

Wan a redus din handicap, l-a urmat Sielis in minutul 79, dar se ajunsese in minutul 92 si totul parea ca este inchis definitiv.

Ce a urmat a fost o nebunie colosala, cu Gangown marcand de trei in ultimele 4 minute de prelungiri, minutele 92, 94 si 96, prin acelasi Wan de douri si Gook golul decisiv.

Meciul a avut loc in runda cu numarul 17 din Coreea, K League, cu Gangwon fiind pe 5 in clasament, cu 24 de puncte, Pohang fiind pe 7, cu 4 lungimi in spate.

Ne aducem aminte ca si in Liga 1, Diviza A pe atunci, am avut o intamplare asemanatoare, cu Dinamo pierzand pe 11 noiembrie 2000 in fata Forestei Falticeni, dupa ce conducea cu 4-0.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
#meci nebun in Coreea 9 goluri, #meci fabulos Coreea aducere aminte Dinamo , #stiri fotbal