Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Nemtii pregatesc masuri dupa ce un jucator a lovit un antrenor in timpul unui meci

Luni, 11 Noiembrie 2019, ora 22:05
4617 citiri

Capitanul lui Eintracht Frankfurt, David Abraham, risca o sanctiune aspra din partea Federatiei germane de fotbal (DFB) dupa ce l-a lovit pe antrenorul lui Freiburg, Christian Streich, aproape de finalul meciului de duminica dintre cele doua echipe, scrie presa internationala.

In minutele de prelungire ale partidei (1-0 pentru Freiburg), David Abraham a alergat dupa o minge care a parasit terenul, apoi l-a lovit pe Streich si a fost eliminat, dupa care s-a ajuns la o incaierare generala. Dupa meci, Abraham i-a cerut scuze lui Christian Streich, pe care acesta le-a acceptat.

Pentru rolul sau in incaierarea din acele momente, Vincenzo Grifo, fotbalistul lui Freiburg, a vazut si el cartonasul rosu. Grifo fusese inlocuit in minutul 57.

Eintracht a jucat in zece oameni din finalul primei reprize, cand mijlocasul Gelson Fernandes a luat al doilea cartonas galben.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...