Neymar il bate pe Messi in "Superclasico"

Duminica, 12 Octombrie 2014, ora 08:42
2928 citiri

Partida amicala disputata la Pekin in China intre Brazilia si Argentina s-a incheiat cu victoria nationalei "carioca", scor 2-0.

Meciul a avut ca atractie maxima duelul dintre cele doua superstaruri de la Barcelona, Neymar si Messi.

Brazilianul in postura de "dirijor de orchestra" la noua nationala condusa de tehnicianul Carlos Dunga a fost motorul echipei si a contribuit la cele doua goluri inscrise de coechipierul sau Tardelli in minutele 28 si 64.

In schimb, Messi a avut o evolutie buna, dar a ratat un penalti in minutul 41 al intalnirii, al doilea din cariera la nationala.

Piedone vorbește despre un complot în favoarea lui Nicuşor Dan: ”Nu mă întoarce nimeni înapoi”
Cristian Popescu Piedone (PUSL), candidat la funcţia de primar al Capitalei, a infirmat, din nou, marţi, 23 aprilie, zvonurile referitoare la o posibilă retragerea a sa din cursa electorală şi...
Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei: ”Bucureștenii să nu mai fie forțați să aleagă răul cel mai mic"
Candidatul liberal la Primăria Capitalei, anunțat odată cu retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursă, vrea să propună „un model liberal de administrație”. Sebastian Burduja, liderul...