Pantilimon, titular in derbiul cu Arsenal - Iata cum a evoluat

Sambata, 14 Decembrie 2013, ora 16:45
3217 citiri

Costel Pantilimon a primit trei goluri in derbiul cu Arsenal, pe care Manchester City l-a castigat cu scorul de 6-3. Dupa acest rezultat, Citiy urca pe locul 2, la trei puncte in spatele liderului Arsenal.

Pantilimon a incasat primul gol in minutul 31, cand sutul trimis de Theo Walcott din 14 metri l-a prins pe picior gresit. A doua reusita a lui Arsenal a fost reusita tot de Walcott, cu un sut superb sub bara, la care Pantilimon nu a ajuns.

Portarul roman a incasat ultimul gol in prelungiri, dupa o lovitura de cap imparabila a lui Mertesacker.

In meciul cu Arsenal, Pantilimon a reusit doar o singura parada notabila si a avut ezitari pe centrari.

Manchester City a castigat cu 6-3 meciul cu Arsenal. Golurile "cetatenilor" au fost reusite de Aguero (14), Negredo (39), Fernandinho (50, 88), Silva (66) si Yaya Toure (90).

Pentru Pantilimon, acesta a fost al saptelea meci ca titular la City in Premier League. El a primit sase goluri in ultimele trei meciuri, desi in primele patru nu incasase niciunul.