Presa din Statele Unite da de pamant cu Mitrita dupa ultimul meci facut: Nu poti juca cu el in echipa

Sambata, 30 Martie 2019, ora 10:58
8171 citiri

Alexandru Mitrita a fost unul dintre personajele negative in infrangerea celor de la New York City FC, scor 0-4 in ultima runda disputata in MLS, vineri noapte, in partida disputata contra celor de la Toronto FC.

O perioada foarte slaba a fostului star al Craiovei, care a fost exclus din lot de Cosmin Contra la nationala Romaniei dupa repriza slaba facuta in fata Suediei:

Alex Mitrita, umilit in Statele Unite. Continua perioada de cosmar pentru fostul star al Craiovei

Presa din America s-a grabit sa il critice pe roman dupa acest joc slab, in care a ratat si doua ocazii mari de gol.

"El e rapid, dar nu poti juca cu el daca vrei sa controlezi un meci", a fost analiza facuta de jurnalistul Matthew Doyle pe Twitter, dupa jocul mai sus amintit.

Mitrita a ratat o buna ocazie in minutul 47, cand a sutat periculos cu stangul de la 14 metri, dar portarul advers a respins in corner si mai apoi, in minutul 51, cand mingea a ricosat din bara in picioarele romanului, care a reluat din prima, din voleu, de la circa 11 metri, dar acelasi portar Bono a respins cu piciorul.

New York City FC nu are nicio victorie in debutul de campionat din MLS, avand 3 egaluri si o infrangere pana acum.

D.A.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#presa din America da de pamant, #acuze grave presa SUA Alex Mitrita, #Mitrita joc slab MLS la New , #stiri fotbal