Prim gol decisiv marcat de Andrei Cristea in Italia

Duminica, 22 Martie 2015, ora 16:37
3317 citiri

Andrei Cristea, fostul atacant roman de la Steaua si Dinamo, a inceput cu bine noua sa aventura din Italia, acolo unde joaca in Serie C, la Salernitana.

In meciul jucat de trupa sa cu Catanzaro, in deplasare, Cristea a reusit un gol si o pasa de gol, la doar al doilea meci pentru Salernitana.

Intrat in minutul 60, el a pasat decisiv pentru Negro, care puncta pentru 1-0. Gazdele au egalat apoi la unu, dar in minutul 5 al prelungirilor, romanul marca decisiv pentru victorie.

Salernitana revine, odata cu acest succes, pe primul loc in Italia, in Serie C. Aceasta are 67 de puncte, dupa 31 de etape, cu doua mai multe decat fostul lider, Benevento.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#andrei cristea prim gol italia, #gol italia andrei cristea, #andrei cristea gol pasa de gol , #stiri fotbal