Protest fara precedent la Liverpool: Fanii au plecat de la stadion (Video)

Duminica, 07 Februarie 2016, ora 09:25
4379 citiri

Nemultumiti profund dupa ce conducerea a anuntat majorarea pretului la bilete si abonamente pentru sezonul urmator, fanii din celebra peluza Kop, dar si altii din celelalte zone ale stadionului, s-au ridicat si au iesit din arena in minutul 77.

Potrivit celor de la The Guardian, inainte de a pleca de la meci, "ultrasii" lui Liverpool i-au jignit pe cei din conducerea clubului.

"Este destul, lacomi nenorociti, este destul!", a fost scandarea peluzei.

In momentul in care fanii au plecat din stadion, Liverpool conducea cu scorul de 2-0, insa fata galerie "cormoranii" au incasat doua goluri pe final de la Sunderland, ratand astfel o victorie ce parea sigura.

Jurnalistii britanici estimeaza ca aproximativ 10 mii de spectatori au plecat de la partida in minutul 77.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Liverpool protest fani, #Liverpool fani stadion, #Liverpool Sunderland protest , #stiri fotbal