PSG castiga primul trofeu al sezonului in Franta. Scor umilitor pentru Bastia

Duminica, 12 Aprilie 2015, ora 17:28
2318 citiri

PSG a reusit sa-si adjudece primul trofeu din sezonul 2014/2015, dupa o victorie in finala Cupei Ligii, in fata celor de la Bastia.

Ibrahimovici si compania au castigat cu 4-0 in fata rivalilor din Corsica, golurile fiind marcate de Cavani (o dubla in minutele 80 si 91) si de chiar Zlatan Ibrahimovici (tot o dubla) in minutele 21 (din penalti) si 41.

PSG lupta si pentru alte trei trofee, campionatul Frantei, Cupa, unde este in finala de asemenea si Liga Campionilor, unde este in sferturi, jucand cu Barcelona.

Este a sasea Cupa a Ligii cucerita de parizieni, a doua consecutiva.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#psg castiga cupa ligii, #psg prim trofeu in sezon, #psg victorie umilitoare bastia , #stiri fotbal