Real Madrid, victorie chinuita cu echipa lui Florin Andone: Cum a jucat atacantul roman

Sambata, 24 Ianuarie 2015, ora 18:50
6026 citiri
Florin Andone, in duel cu Varane (Foto: AS)

Real Madrid a castigat greu, scor 2-1, intalnirea jucata sambata in deplasare cu echipa la care evolueaza atacantul roman Florin Andone, Cordoba, in etapa a 20-a din Primera Division.

Madrilenii au jucat slab si s-au impus doar gratie unui penalti transformat de Bale, in minutul 89.

La gazde, Florin Andone a fost titular si a fost la un pas sa inscrie in repriza secunda, cand l-a lobat pe Casillas, dar mingea a lovit bara.

O evolutie buna a tanarului atacant roman, care le-a dat multe batai de cap aparatorilor Sergio Ramos si Varane. Andone a fost inlocuit in minutul 80.

"Suntem multumiti de cum am evoluat si cred ca am fi meritat un punct. Totusi, Real Madrid e o echipa care poate castiga orice partida", a spus Andone dupa terminarea meciului.

Celelalte goluri ale intalnirii au fost marcate de Ghilas, in minutul 2, din penalti, pentru Cordoba, respectiv Benzema, in minutul 27, pentru Real Madrid.

Pe final, Cristiano Ronaldo si-a pierdut capul si a lovit cu cotul un adversar, fiind eliminat.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, evolutia atacantului roman Florin Andone in partida dintre Cordoba si Real Madrid, din etapa a 20-a a Primera Division.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL MECIULUI.

min.89 - GOL REAL MADRID! Bale executa si inscrie.

min.87 - Bale executa o lovitura libera, Cartabia o blocheaza cu mana. Arbitrul arata punctul cu var, iar fotbalistul gazdelor vede al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

min.83 - Cristiano Ronaldo e eliminat dupa ce a lovit cu cotul un adversar.

min.80 - Andone a fost inlocuit.

min.68 - BARA ANDONE! Romanul ramane singur cu Casillas dupa eroarea lui Varane, il lobeaza pe goalkeeperul spaniol, dar mingea loveste bara!

min.53 - Ocazie pentru Andone, care cere si penalti dupa un duel cu Carvajal, dar nu primeste nimic.

min.46 - a inceput repriza secunda.

min.45 - PAUZA! O prima repriza decenta pentru atacantul nostru, care i-a dat mari batai de cap lui Sergio Ramos.

min.27 - Benzema egaleaza din apropiere, in urma unui corner.

min.2 - Ghilas executa si transforma. Inceput fantastic de partida pentru Cordoba.

min.1 - Penalti pentru Cordoba, la un hent in careu al lui Sergio Ramos.

ora 17:00: a inceput partida

echipele de start:

Cordoba: Carlos - Gunino, Pantic, Crespo, Edimar - Deivid, Rossi - Bebe, Cartabia, Ghilas - Andone.

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Khedira, Kroos, Rodriguez - Bale, Benzema, Ronaldo.

INFO: Andone a marcat doua goluri a oferit o pasa decisiva in cele 3 meciuri jucate in acest sezon in Primera Division.

Florin Andone are 21 de ani si joaca la Cordoba de anul trecut. A mai evoluat pentru Castellon, Villarreal C, Atletico Baleares si Cordoba B.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Florin Andone titular Real Madrid, #Andone meci Cordoba Real Madrid , #stiri fotbal