Rezultat de egalitate intr-un meci decisiv pentru promovarea in Liga 1

Duminica, 07 Mai 2017, ora 14:23
3065 citiri

Duminica a avut loc un singur meci in Liga 2, ultimul din etapa cu numarul 33 a esalonului secund din Romania, partida ce se anunta importanta pentru locurile fruntase ale ierarhiei.

Chindia Targoviste si Sepsi Sfantu Gheorghe s-au intalnit, locurile 6 si 3 in clasament, oaspetii avand sansa sa urce pe locul 2, loc promovabil direct, in cazul unei victorii.

Nu a fost sa fie, scorul final fiind 1-1, dupa goluri marcate de Martac pentru gazde in minutul 39 si Issa Thiaw pentru Sepsi, in minutul 63.

Cele doua combatante si-au pastrat locurile, Sepsi ramanand pe 3, loc de baraj, cu 58 de puncte, la o lungime in spatele UTA-ei.

Chinda este pe 6 cu 51 de puncte, 7 sub Sepsi, cu 5 etape inainte de finalul campionatului.

Juventus, lidera cu 69 de puncte, este deja promovata matematic in Liga 1.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Chindia si Sepsi doar egal Liga, #Chindia si Sepsi egal derbi Liga, #meci decisiv promovare Chindia Sepsi , #stiri fotbal