Rezultat istoric pentru nationala de tineret a Romaniei

Miercuri, 13 August 2014, ora 22:25
4712 citiri

Nationala de tineret a Romaniei a castigat cu 2-1 meciul amical disputat miercuri seara cu reprezentativa similara a Italiei.

Meciul s-a jucat la Ploiesti si a fost primul pe banca tehnica al lui Viorel Moldovan.

Primul gol al partidei a fost inscris de Puscas, in minutul 30, cu capul dupa un corner executat de Iancu.

Tricolorii mici si-au majorat diferenta in minutul 44, cand Balasa a punctat dintr-o centrare a lui Mitrita.

Italienii au redus din diferenta in finalul primei reprize. A punctat Cataldi dintr-o lovitura libera.

O victoria uriasa pentru reprezentativa noastra in fata unei selectionate cu jucatori ce apartin de Inter, Juventus sau Milan.

Vioel Moldovan a inceput meciul cu urmatorul "11": Buzbuchi - Balasa, Tiru, Boldor, Filip - Nedelcu, Cretu - Iancu, Mitrita, Rotariu - Puscas.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...