Santos a predat o lectie de fotbal in Copa Libertadores (Video)

Vineri, 11 Mai 2012, ora 16:30
1712 citiri

Formatia braziliana Santos s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Libertadores dupa ce a zdrobit-o pe Bolivar, scor 8-0.

Dupa ce au castigat meciul tur cu 2-1, bolivienii au primit o adevarata lectia de fotbal de la echipa lui Neymar, incasand opt goluri in 55 de minute.

Brazilienii au inscris din toate pozitiile si au incantat asistenta cu mai multe reusite spectaculoase.

Cele opt goluri ale intalnirii au fost marcate de Elano (6', 51'), Neymar (22'-penalti), Ganso (28', 53'), Kardec (30'), Valverde (37'-autogol) si Borges (61').

Un alt scor de proportii s-a inregistrat in meciul castigat de Universidad de Chile cu Deportivo Quito, scor 6-0, chilienii revenind de la 1-4 in tur.

In sferturile de finala s-a mai calificat si formatia braziliana Fluminense, dupa ce a eliminat gruparea Internatcional Porto Alegre.

Urmariti, mai jos, rezumatul partidei Santos - Bolivar 8-0;