Santos, in finala Mondialului Cluburilor. Neymar a marcat un gol superb (Video)

Miercuri, 14 Decembrie 2011, ora 16:16
1857 citiri

Santos, in finala Campionatului Mondial al Cluburilor. Neymar a marcat un gol superb (Video)

Brazilienii de la Santos s-au calificat fara mari probleme in finala Campionatului Mondial al Cluburilor.

In semifinale, castigatoarea Cupei Libertadores a trecut de japonezii de la Kashiwa Reysol, cu 3-1.

Primul gol a fost reusit in minutul 19 de pustiul minune Neymar, cu un sut superb de la marginea careului, care l-a lasat fara reactie pe portarul japonezilor.

Brazilienii si-au dublat avantajul pe tabela de marcaj peste 5 minute, cand Borges a trimis "o torpila" direct in vinclul portii adverse. A fost scorul pauzei.

Dupa revenirea de la cabine, mai exact in minutul 54, niponii au redus din handicap, prin Sakai, cu capul, in urma unui corner.

Insa peste noua minute Santos a marcat din nou, prin jucatorul cumparat deja de Porto cu 13 milioane de euro, Danilo. Acesta a inscris dintr-o lovitura libera de la aproape 30 de metri.

In finala, Santos va da piept cu invingatoarea semifinalei dintre Barcelona si Al Saad, programata joi dupa-amiaza.

Vizionati, mai jos, golul marcat de Neymar:

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...