Se cunoaste tabloul semifinalelor Cupei Africii pe Natiuni 2017

Duminica, 29 Ianuarie 2017, ora 22:59
3020 citiri

Ultimele doua sferturi de finala ale Cupei Africii pe Natiuni au avut loc duminica seara, iar acum cunoastem exact tabloul careului de asi.

Duminica, Ghana a invins RD Congo cu 2-1, golurile fiind marcate de Ayew, o dubla pentru ghanezi, minutele 63 si 78, ultimul din penalti. Reusita congolezilor a fost bifata de M'Poku, in minutul 68.

Ghana va da piept cu Camerun in semifinale.

In fine, in ultimul sfert de finala, Egipt a trecut dramatic de Maroc, 1-0, cu gol marcat de Kahraba in minutul 88.

Egiptenii vor intalni Burkina Faso in careul de asi.

Campioana en-titre, Coasta de Fildes, a fost eliminata din faza grupelor.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#cunoastem tabel semifinale Cupa Africii, #rezultate sferturi Cupa Africii, #careul de asi meciuri CAN 2017 , #stiri fotbal