Secretul teribil din spatele jocului slab al Braziliei: "Au fost atacati de un virus!"

Duminica, 28 Iunie 2015, ora 12:08
4072 citiri

Brazilia a fost eliminata in noaptea de sambata spre duminica de catre Paraguay, la penaltiuri, in sferturile Copei America 2015, la capatul unui joc in care baietii lui Dunga nu au prea stralucit.

1-1 a fost scorul final dupa 90 de minute, iar la loviturile de departajare Paraguay a trecut de Silva si compania cu 4-3.

La capat de partida, Dunga a vorbit despre jocul nationalei sale, facand totodata si o dezvaluire socanta despre starea medicala a jucatorilor sai:

"Nu vreau sa sune ca o scuza, dar 15 jucatori din nationala au fost atacati de un virus in ultima saptamana! Virusul a provocat migrene, dureri de spate, dureri ale articulatiilor si stari de voma. Jucatorii au fost obligati sa se antreneze mai putin", puncta Dunga, la conferinta de presa de dupa joc.

Brazilia a fost eliminata si acum 4 ani de Paraguay, tot in sferturi si tot la penaltiuri, la Copa America 2011, desfasurata in Argentina.

D.A.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#secret teribil joc slab brazilia, #jucatori brazilia atacati virus, #brazilia eliminare copa america , #stiri fotbal