Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Spania castiga si ultimul meci al grupei, cu Nigeria

Duminica, 23 Iunie 2013, ora 23:50
2024 citiri

Cupa Confederatiilor si-a consumat astazi faza grupelor cu ultimele doua partide din grupa B, Spania castigand jocul cu Nigeria, scor 3-0, goluri marcate de Jordi Alba, o dubla si Fernando Torres.

Meciul a inceput in forta cu un gol in minutul 3 pentru iberici, Jordi Alba sutand fara emotii in plasa din pozitie aproape unu la unu cu portarul nigerian.

Spaniolii au trebuit sa astepte destul de mult pana la golul 2, Fernando Torres marcand in repriza secunda la prima atingere de balon, dupa ce l-a inlocuit pe Soldado, un gol splendid, dupa o lovitura de cap.

In minutul 88, Jordi Alba a facut "dubla", scapand singur cu portarul nigerian Enyeama, driblandu-l si marcand lejer cu poarta goala.

Un 3-0 cu multe faze de gol, chiar si la poarta lui Valdes, pentru ca Nigeria a ratat in dese ocazii, sanse bune de a marca. Spania a fost si ea in dese randuri periculoasa pentru africani, rapiditatea paselor europenilor punandu-i deseori in dificultate pe aparatorii nigerieni.

Spania va juca impotriva Italiei pe 27 iunie, de la ora 22, in semifinale, intr-o reeditare a finalei Campionatului European 2012.

Nigeria: Enyeama, Oboabona, Echiejile, Ambrose, Musa, Ideye, Akpala, Obi Mikel, Ogude, Mba, Omeruo.

Spania: Valdes, Arbeloa, Ramos, Pique, Jordi Alba, Busquets, Xavi, Cesc, Iniesta, Pedro, Soldado.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#spania invinge nigeria meci, #cupa confederatiilor spania nigeria, #meci grupa b cupa confederatiilor spania , #stiri fotbal