Sportul traieste: "Studentii" au invins Pandurii

Vineri, 22 Aprilie 2011, ora 19:00
1060 citiri

Sportul traieste! Condamnata la retrogradare, formatia din Regie a obtinut o victorie importanta in disputa cu Pandurii Targu Jiu, scor 2-1, "studentii" sperand sa indeplineasca macar baremul pentru a nu fi depunctati in Liga 2.

Vranjes a deschis scorul pentru gorjeni in minutul 11, profitand de o greseala a portarului Viciu, cu un sut din interiorul careului mic.

Tibi Balan, mijlocasul dorit de Steaua, a reusit sa intoarca soarta meciului in repriza secunda, el marcand de doua ori, in minutele 69 si 81.

Chiar daca vremea a fost destul de buna, la aceasta intalnire au asistat numai 200 de spectatori.

Echipe de start:

Sportul: Viciu - Farmache, Lung, Ratiu, Maxim - Cr.Irimia, Ghinga, Ferfelea, Nae - Balan - Curelea

Rezerve: Popescu, C. Gheorghe, V. Negru, Chihaia, Ciupe, L. Dobre, Cruceru, Rusu.

Pandurii: Mingote - Matei, Viera, Rada, Grecu - Bacila, Nistor, Vranjes, Voiculet - Lemnaru, Stromajer

Rezerve: Lazar, Popete, Voinea, Brata, Avramescu, Pleasca, Tataru

Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...
Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
#Sportul victorie Pandurii, #Sportul Studentesc victorie Liga 1, #Pandurii invinsa Sportul , #stiri fotbal