Surpriza in ultimul meci al rundei curente din Liga 2, la Braila

Duminica, 26 Februarie 2017, ora 13:49
3366 citiri

La Braila a avut loc ultima partida a primei etape din 2017 a Ligii 2, intre Dacia Unirea din localitate si UTA Arad, marea favorita a partidei si locul 3 in clasament.

In runda cu numarul 20 s-a consumat aceasta partida, iar UTA a inceput perfect jocul, cu gol in minutul 16 prin Robert Valceanu, jucator cedat de catre Steaua in aceasta iarna.

Rosu a fost cel care a salvat insa Unirea, prin dubla sa din minutele 31 si 72, care au dus scorul final la 2-1, aducand cele 3 puncte gazdelor.

Trupa lui Laurentiu Rosu a cazut pe 3 asadar dupa aceasta etapa, fiind devansata de Olimpia Satu Mare, care a urcat pe 2 dupa victoria de la FC Brasov de sambata, scor 2-1.

Pe 1 ramane Juventus Bucuresti cu 45 de puncte, urmata de Olimpia cu 40 si UTA cu 39.

Braila urca pe 8 cu 29 de puncte, iar foarte aproape de podium sunt Sepsi Sfantu Gheorghe si FC Brasov, cu 38 de puncte.

Înghesuială electorală la inaugurarea șantierului Spitalului Regional al Olteniei. Lia Olguța Vasilescu a venit cu o bordură VIDEO
Lucrările la noul Spital Regional al Olteniei au început vineri, 26 aprilie, cu ceremonia ”primei lopeți” la care au participat mai mulți politicieni aflați în febra campaniei electorale....
PSD, după trimiterea lui Clotilde Armand în judecată: ”Nicuşor Dan să aleagă dacă merge cu penalii în campanie”
Social-democraţii consideră că, după trimiterea în judecată a inculpatei Clotilde Armand, candidatul pentru Primăria Generală Nicuşor Dan are obligaţia morală să îşi clarifice...
#surpriza ultim meci Liga 2 runda, #Braila bate pe UTA Liga 2, #Braila UTA cronica etapa 20 , #stiri fotbal