Un atacant roman continua sa faca spectacol in campionatul din Grecia, unde este golgheter

Duminica, 07 Octombrie 2018, ora 11:00
16375 citiri

Un atacant din Romania este pe val in campionatul elen de fotbal, acolo unde a mai marcat si in aceasta runda si continua sa fie golgheterul la zi din Grecia.

Despre Vlad Morar vorbim, fostul atacant de la campioana Viitorul, care evolueaza acum pentru Panetolikos, in Grecia. Echipa sa a castigat in runda curenta cu 2-1 impotriva celor de la Levadiakos, in runda cu numarul 6 din acest sezon.

Morar a marcat in minutul 59 si are deja 4 goluri marcate in acest campionat, fiind pe primul loc in clasamentul golgheterilor.

Acesta a fost golul de 2-0, dupa reusita lui Eriksson din minutul 49. De remarcat ca romanul a ratat si un penalti in acest meci, in minutul 63.

Levadiakos a evoluat in 10 oameni, dupa eliminarea lui Lenny Nangis, in minutul 64.

Vlad Morar are 25 de ani si a evoluat pana acum in cariera pentru Ardealul Cluj, Universitatea Cluj, Petrolul, Rapid, FCM Targu Mures, Viitorul sau Beitar Ierusalim.

Din 2017, el joaca in Grecia, unde a marcat 13 goluri in 28 de meciuri.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#atacant roman pe val in campionat, #Vlad Morar in continure golgheter Grecia , #stiri fotbal