Un fotbalist roman, erou in Italia (Video)

Luni, 12 Martie 2012, ora 15:55
4494 citiri

Fotbalistul roman Adrian Stoian s-a remarcat din nou in tricoul lui AS Bari, semnand golul victoriei echipei sale in partida disputata pe teren propriu cu Reggina.

Mijlocasul in varsta de 21 de ani a inchis tabela la 2-1 in meciul Bari - Reggina, contand pentru etapa cu numarul 30 din Serie B, cu un gol inscris in minutul 88.

Accesati acest link pentru a urmari golul inscris de Stoian

Gazdele au deschis scorul prin De Falco, in minutul 36, in timp ce oaspetii au restabilit egalitatea prin Armellino, in minutul 62.

Evolutia romanului i-a impresionat pe sefii gruparii italiene, care au anuntat ca vor demara discutiile pentru transferul definitiv al jucatorului detinut in coproprietate cu AS Roma.

Adrian Stoian se afla la cea de-a cincea reusita in acest sezon.

Dupa 30 de etape, AS Bari ocupa locul 10 in clasamentul din Serie B, cu 43 de puncte, la cinci "lungimi" de ultimul loc care asigura prezenta la barajul de promovare in prima liga italiana.

C.F.

Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...
Drulă critică eșecul coaliției PSD-PNL: „Nu e inevitabil să fim conduși de neterminați și șpăgari. Economia României gâfâie”
Deputatul Cătălin Drulă, preşedintele USR acuză liderii coaliţiei PSD-PNL că au blocat Guvernul României timp de 16 ore, timp în care au făcut negocieri politice fără niciun rezultat...
#Adrian Stoian Bari, #Stoian erou Italia, #Stoian gol Bari, #romanians are smart , #stiri fotbal