Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Uruguay spulbera Tahiti si trece in semifinale

Duminica, 23 Iunie 2013, ora 23:55
2760 citiri

Uruguay a depasit minuscula formatie din Tahiti cu scorul de 8-0, in ultima etapa a grupei B din cadrul Cupei Confederatiilor, calificandu-se in careul de asi al competitiei, acolo unde va intalni Brazilia.

Cele opt goluri au fost marcate de: Hernandez patru reusite (minutele 2, 24, 45 si 67, ultimul din penalti), Luis Suarez doua goluri (minutele 82 si 90), Perez (minutul 27) si Lodeiro, minutul 61.

Cu aceasta victorie, Uruguay ocupa locul 2 in aceasta grupa B, dupa Spania, urmand sa joace impotriva Braziliei, pe 26 iunie, de la ora 22, in semifinalele Cupei Confederatiilor.

Meciul este o reeditare a finalei Cupei Mondiale din 1950, una de trista amintire pentru brazilieni, care au pierdut acea finala pe teren propriu cu 2-1, pe celebrul stadion Maracana.

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#uruguay spulbera tahiti, #meci cronica cupa confederatiilor, #uruguay semifinale calificare tahiti , #stiri fotbal