Victorie spectaculoasa pentru Arsenal in primul meci al sezonului din Premier League

Sambata, 12 August 2017, ora 09:59

Noul sezon din Premier League a inceput cu o victorie spectaculoasa obtinuta de Arsenal in fata celor de la Leicester.

"Tunarii" s-au impus pe teren propriu cu scorul de 4-3 la capatul unei partide cu multe rasturnari de situatie.

Noua achizitie a lui Wenger, francezul Lacazette, a deschis scorul in minutul 2, insa fosta campioana a intors rezultatul dupa reusitele lui Okazaki si Vardy.

Welbeck a egalat in prelungirile primei reprize, dar Leicester a preluat din nou conducerea dupa a doua reusita a serii a lui Vardy.

Londonezii au reusit totusi sa obtina victoria dupa ce Ramsey si Giroud au marcat in minutele 83 si 85.

Arsenal este astfel primul lider al sezonului din Premier League dupa o partida extrem de spectaculoasa.