Ce spune Tamas, dupa marea gafa din meciul cu Dinamo

Joi, 01 Decembrie 2016, ora 09:35
9975 citiri

Fundasul stelist Gabriel Tamas, cerut de multi la nationala Romaniei, a comis o mare gafa, in infrangerea cu Dinamo, de miercuri seara, scor 1-3, la ultimul gol al dinamovistilor.

In minutul 58, Tamas si Nita au facut o mare gafa, cand s-au invitat reciproc sa atace o minge la marginea careului, cel care a profitat fiind Nemec, care a inscris in poarta goala.

"Cred ca trebuia sa ma uit la portar si sa degajez mingea, este vina mea, dar cu totii pierdem, nu numai un jucator pierde, asta este. Am dominat meciul pe inceput de partida, puteam sa inscriem si al doilea gol, dar nu s-a intamplat prin centrarea lui Popa, altul era meciul", a spus Tamas, citat de Digi Sport.

Acesta a trimis sageti catre Dinamo, fosta sa echipa.

"Nu stiu pe ce loc este Dinamo, poate sa prinda play-off-ul, nu sa ia titlul. Cand va fi pe podium atunci sa vorbeasca de titlu", a mai spus Gabriel Tamas.

Steaua a pierdut in urma gafelor facute de Tamas, Nita si Momcilovici, la doua dintre cele trei goluri primite, iar

Dinamo a marcat golul de 2-1 in prelungirile primei reprize, dupa o mare gafa a lui Momcilovici, care l-a pierdut din marcaj pe Nedelcearu.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...